Podstawowe zasady współpracy

KROK 1

Rejestracja firmowego konta stronie: https://dropcom.pl/rejestracja 

Aby uzyskać dostęp do XML, API oraz platformy zakupowej konieczna jest rejestracja konta firmowego na naszej stronie: https://dropcom.pl/rejestracja

Wyepłniając formularz zwróć uwagę, czy wszystkie pola są wypełnione oraz dołącz dokumenty swojej firmy. Przed zatwierdzeniem formularza dokładnie sprawdź, czy poprawnie wypełniłeś wszystkie pola.

Po prawidłowej rejestracji przyjdzię do Państwa systemowe powiadomienie email potwierdzające proces. Należy teraz poczekać na kontakt ze strony opiekuna handlowego, który będzie weryfikował Państwa firmę. 

UWAGA! Aby móc z nami współpracować muszą Państwo prowadzić zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie przewidujemy współpracy z osobami nie mającymi działalności gospodarczej. 

UWAGA! Jeżeli prowadzą Państwo sprzedaż w ramach inkubatorów lub fundacji wspierania przedsiębiorczości to prosimy zgłosić się bezpośrednio do nas w celu rejestracji konta – kontakt@dropcom.pl

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: dropcom.pl/jak-przebiega-proces-rejestracji

KROK 2

Aktywacja konta partnera dropshipping 

W ciągu 24 godzin od otrzymania zgłoszenia, przydzielony opiekun handlowy skontaktuję się z Państwem i podczas krótkiej rozmowy telefonicznej lub wiadomości mailowej wyjaśni zasady dalszej współpracy. 

 Po tym kontakcie nastąpi aktywacja Państwa konta, która umożliwi dostęp:

  1. platformy zakupowej
  2. aplikacji do generowania XML/CSV/Excel
  3. Dropcom.pl API służące do dedykowanych dwukierunkowych integracji (więcej informacji: dropcom.pl/dropcom-pl-api)

Od tego momentu przysługuje Państwu indywidualny opiekun handlowy i będą mogli się Państwo zwrócić do niego z każdym tematem czy pytaniem odnośnie bieżącej i planowanej współpracy. 

KROK 3

Integracja z Dropcom.pl 

Po potwierdzeniu Państwa firmy i udzieleniu dostępu mogą Państwo dodać nasze produkty do swojego sklepu internetowego. Oferujemy integrację poprzez plik XML/CSV oraz udostępniamy API dla deweloperów platform, które pozwoli przekazywać bezpośrednio do naszego systemu zamówienia.  

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: dropcom.pl/jak-moge-zintegrowac-plik-xml-csv-z-moim-sklepem

KROK 4

Składanie zamówień 

W mailu od opiekuna handlowego otrzymają Państwo dane do logowania oraz link do platformy zakupowej. Składanie zamówień odbywa się podobnie jak w standardowym sklepie internetowym. Jak działa nasza platforma zakupowa znajdą Państwo na stronie: dropcom.pl/jak-poruszac-sie-po-platformie-zakupowej-dropcom-pl

Wysyłka zamówień odbywa się naszym kurierem lub na Państwa etykietach. Zamówienia złożone do godz. 13:00 bieżącego dnia są wysyłane na kolejny dzień roboczy. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: dropcom.pl/sposoby-dostaw

Płatności ustalane są z opieknuem handlowym indywidualnie. Więcej informacji uzyskają Państwo pod adresem: dropcom.pl/zasady-platnosci

Statusy realizacji zamówień są dostępne w zakładce “Dokumenty” w platformie zakupowej. Tam też znajdą Państwo wygenerowane faktury PDF, zestawienie nierozliczonych zamówień oraz numer listu przewozowego, jeżeli zamówienie jest wysyłane naszym kurierem. 

KROK 5

Współpraca operacyjna i posprzedażowa

Informacje jak zareklamować towar oraz jak dokonać zwrotu znajdą Państwo na stronie: 

W celach omówienia innych ważnych dla Państwa kwestii prosimy o kontakt z opiekunem handlowym. Wpierw jednak zachęcamy do zapoznania się z Dropcom.pl FAQ (http://dropcom.pl/faq), gdzie znajdą Państwo odpowiedź na najczęstsze pytania. 

Dodać info o tym, ze jak ktoś prowadzi działalność w ramach startupy to musi sie zgłosić bezpośrednio do nas.