Instrukcja generowania plików

Po zalogowaniu na https://dropcom.pl wybieramy zakładkę „moje konto” w prawym górnym rogu, a następnie klikamy w kafelek “aplikacja do generowania XML/CSV”.

Zostajemy przekierowani na stronę https://generator.dropcom.pl. Tam wpisujemy adres email oraz hasło, którymi logujemy się w dropcom.pl 

Wchodzimy w zakładkę “moje listy” i klikamy w “Dodaj listę do eksportu”, jeżeli chcemy stworzyć listę z produktami wybranymi przez siebie. Jednak jeżeli interesuje nas cały asortyment dostępny w platforma.dropcom.pl to rekomendujemy wybranie „Domyślna lista ze wszystkimi produktami w Dropcom.pl”.

Określamy, jak ma się nazywać dany plik do eksportu (np. Sklep XYZ). Zaznaczamy, jakie pola mają się wyświetlać danej liście (w przypadku plików XML ważne jest, aby były zaznaczone wszystkie pola).

Jeżeli chcemy w pliku XML mieć produkty z danej kategorii to wybieramy listę do jakiej chcemy przypisać kategorie (poprzez zaznaczenie checkbox). Kategorie możemy również rozwinąć i dodać wybrane produkty znajdujące się w niej.

Jeżeli do naszych plików XML chcemy wybrać jedynie konkretne produkty, które nas interesują zrobimy to w zakładce “Produkty”.

Możemy skorzystać z wyszukiwarki i po nazwie wyszukać produkty, które będą nas interesować.

UWAGA! jeżeli mamy stworzoną tylko jedną listę to nie pojawi się okienko wyboru listy, a po kliknięciu w “dodaj do listy” produkt doda się automatycznie (a przycisk zniknie).

Jak dodaliśmy wszystkie produkty to przechodzimy do zakładki „moje listy”

Dla pewności przechodzimy do zakładki „edytuj”, gdzie możemy sprawdzić:

  1. Czy wszystkie pola do eksportu są odznaczone
  2. Adresy url do plików do eksportu
  3. Lista produktów, jakie znajdują się na liście

Domyślna lista ze wszystkimi produktami Dropcom.pl

WAŻNE! Należy pamiętać, że na liście znajdować się będą jedynie wybrane przez Państwa produkty. Jeżeli pojawi się nowy produkt (np. w kategorii Dom i ogród) to nie pojawi się on na liście – należy go ręcznie dodać. Jeżeli zależy Państwu na całym asortymencie (obecnym i przyszłym) należy wybrać link do pliku XML/CSV „Domyślna lista ze wszystkimi produktami w Dropcom.pl”.

Link do niej znajduje się w sekcji moje listy > Domyślna lista ze wszystkimi produktami w Dropcom.pl. Po kliknięciu w przycisk „Pokaż” otworzy się okno z linkami do tej listy.